İstanbul’un Yaşayan Hazinesi Woodyville

woodyville tatili

Taşıyla, toprağıyla ilmek ilmek el emeğiyle yapılmış bir tatil köyü burası. 
İstanbul’dan yaklaşık 90 KM. uzaklıkta olan Woodyville Şile’nin Akçakese köyünde yer almakla beraber Ağva yolu üzerinde, Akçakese sahilinde bulunmaktadır.

İstanbul’da Kamp Yapılacak Yerler


Gerek uzun yıllardır yaşayan efsanelerden olması gerekse de İstanbul’a yakın kamp yerleri nden biri olması nedeniyle hafta sonu tatilinizde tercih edebileceğiniz noktalardan biri olmaya aday. 

Tesis’de At çiftliği, ücreti mukabilinde kullanabileceğiniz büyük ve çocuk havuzu, seyir terasları gibi güzellikler mevcut. Tesis içerisinde konaklayabileceğiniz bungalow evler ve kamp yapabileceğiniz 3 alan mevcut.

Bu 3 alandan 2 si düz alan kamp ve biri de teras kamping olarak adlandırılıyor.

Tesisi kullandığım zamanlarda düz alan kampingde kalarak kişi başı 50 TL ücret ödemiştim. 50 TL içerisinde iki düz alandan birini tercih ederek kalabiliyorsunuz. Çok rüzgarlı havalar dışında tesiste düz alandaki ateş yakabileceğiniz alanda ateş yakarak yemeğinizi pişirebilir, isterseniz de ateşin keyfini çıkarabilirsiniz. Alan içerisinde elektrik kullanılabiliyor. Tuvalet, duş, soyunma kabini, kamp mutfağı ve otopark kullanımını yapabiliyorsunuz. Tesis çadır kiralamıyor. Bu tesiste kamp yapacaksanız yanınızda çadırınızın ve diğer malzemelerinizin olması gerekmektedir.

Teras Kamping olarak adlandırılan kamp alanı ise kişi başı 90 TL havuz kullanımı dahil, müthiş manzaranın keyfini çıkarabiliyor, diğer tüm imkanlardan faydalanabiliyorsunuz. Woodyville’e en yakın büfe tesisin 1 KM. kadar yukarısında olup sadece sezonda hizmet vermektedir. Market veya farklı alışverişleriniz için tesise 2 KM. uzaklıkta olan marketlerden faydalanabilirsiniz.

Tesis içerisinde restaurant bölümü mevcut olup, sabah kahvaltılarınızı, akşam yemeklerinizi ve içeceklerinizi buradan tüketebilirsiniz.

Alandaki rahatlığımı belki daha önce paylaştığımız “Saros Körfezinde Kamp Yapmak” yazımızı okuduysanız anlamışsınızdır.


İlk kez kamp yapacak kişiler için kesinlikle tavsiye edebileceğim İstanbul’a da yakın en güzel tesislerden biri. Gerek Kovboy konsepti gerekse de doğanın ve tesisin mükemmeliği sizin de hoşunuza gidecektir.

Farklı sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Erikli Yaylasında kamp yapmak için bilgi almak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.
Not: Yazdığım fiyatlar güncellenmiş olabilir. Yazılan fiyatlar 2018 senesi sezon fiyatlarıdır. Bilginize.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: