Web Sitenizin Tasarımı Nasıl Olmalıdır

web site tasarımı

Sitenize girenlerin gözüne çarpacak ilk şey sitenizin tasarımı olduğu için tasarıma önem vermeniz gerekiyor. Gün geçtikçe modernleşen ve sitenizdeki ziyaretçilere kullanım kolaylığı sağlayan site tasarımlarına yenileri ekleniyor. 

Peki ziyaretçilerinizde web siteniz adına iyi bir izlenim bırakmak adına nasıl bir tasarım tercih etmelisiniz ? Hangi renkleri kullanmalısınız ? Ve benzeri sorularınıza cevap vereceğiz. İlk olarak artık 90’lı yıllarda olmadığımız için tasarımlarımızın şık ve modern olmasına dikkat etmemiz gerekiyor. Çok koyu veya çok açık renkler tercih etmeyiniz. Yazı tipinizin çok kalın , çok büyük veya eski tip yazı tiplerinden olmamasına dikkat ediniz. Tasarım olarak da sade bir tasarım seçmeniz hem sizin hem de ziyaretçilerinizin gözüne hitap edip kullanım kolaylığı sağlayacağından büyük önem taşır. Web sitenizin tasarımını özel yaptırmak isterseniz size biraz daha pahalıya gelebileceğinden ücretli tasarımları denemeden önce ücretsiz tasarımları deneyip arasından hoşunuza giden bir tasarım varsa kullanmanızı öneririm. Ama adınızı duyurmak istiyorsanız veya siteniz için bir gelecek planlıyorsanız ücretli tasarımları kullanmak sizin için daha iyi olacaktır. 

Web sitelerinizin bir bütünlük içeren bir tasarıma sahip olması gerekiyor ve istenilen bilgi göz önünde olmalıdır. Tasarımınız etkileşimli olmalıdır. Responsive olarak da tabir edilen etkileşimli resimler , butonlar , başlıklar ve logo gibi elemanların bulunması sitenizi zarif ve dekoratif hale getirebilir. Sitenizdeki sayfalarda gereksiz resim , yazı ve grafikler bulunmamalıdır. Siteniz hızlı olmalıdır. Tasarımınız sitenize gelen ziyaretçilere güven vermelidir. Her türlü cihaza uygun bir çözünürlüğe sahip olmalıdır. Sade ve özgün olmalıdır. Sitenizde yayınladığınız yazılar alıntı veya kopya olmamalı , özgün ve orijinal olmalıdır. Sitenizin başlığı ve ismi birbirine uygun olmalıdır. Sloganınız sitenizin amacını ve misyonunu anlatacak bir biçimde olmalıdır. Siteniz güncel olmalıdır. Eğer bu saydıklarıma uygun olan bir web siteye sahipseniz tasarım açısından başarılı olmuş olduğunuzu gösterir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: