Tek Başına Kamp Yapanlara Tavsiyeler

kamp-alican-1

Bu kampa da yalnız gitmek istiyorsunuzdur. Sessizlik ve huzur en önemli ihtiyaçlarımızdan biridir. Meditasyon yapmak istiyorsunuz ve tek başınıza kamp atacaksanız tavsiyelerimi gözden geçirmenizi önermekteyim.
Haydi tavsiyelerime göz atalım.

-Temel İhtiyaç Listenizi Yapın

Kamp için ihtiyaç listenizi kontrollü bir şekilde yapın. 
Tavsiye yazımızKamp İçin Gerekli Malzemeler

-Kamp Alanı Seçimi

Bu noktada kamp alanı seçiminde yaşadığınız yere çok uzak olmaması konusunda dikkat edin. Bence özel bir işletme bulun ve hava durumuna dikkat edin. En önemlisi de telefonun çekip çekmediği bilgisine sahip olun. Telefon mutlaka çekmeli!
Gideceğiniz kamp noktası özel bir işletme değilse aşağıdaki tavsiyemizi okumanızda büyük fayda var!

-Kamp Alanı Seçiminden Sonra Yakınlarınızı Bilgilendirin

Bırakın film dizi sahnelerini, sağlığınız ve hayatınız her şeyden daha önemli. İki keyif yapacaksınız diye tehlikeli bir duruma düşmeyin. Kamp yapacağınız alanın konum bilgisini yakınlarınıza iletin.

-Özel Aracınızın Bakımı ve Yakıt

Eğer kampa özel aracınız ile gidecekseniz aracınızın bakımlarını yapmayı atlamayın. Yedek yakıt bulundurmayı da ihmal etmeyin. Dağ başında kalmak istemezsiniz.

-Telefon Rehberinize Hızlı Aramalar Ekleyin

Bulunacağınız bölgeye göre polis veya jandarma (ikisi de iş görür ama süreyi uzatır. Polis bölgesinde jandarmayı ararsanız Jandarma Polise, Polis Jandarma bölgesinde polisi ararsanız da Polis Jandarmaya ulaşmaya çalışır.)
Akut, ve yakınlarınızdan birinin numarasını hızlı aramalara kaydedin ne olur ne olmaz.

-Kamp Ekipmanınız Tam Olsun

Çadır matınızdan tabak çanağa, tabak çanaktan ilk yardım çantanıza kadar her şeyi yanınıza almayı unutmayın. Özellikle hem sizi güvende hissettirecek hem de yaklaşabilecek kötülüklere karşı yardımcı olacak bıçağımızı yanımıza almayı atlamayalım.

-Alkol Kullanmayın

Güvenilir bir özel işletmede değilseniz alkol kullanımını aklınıza bile getirmeyin. Temiz hava bir şey olmaz demeyin. 1-2 kadeh bile sizi sarhoş etmeye yetebilir. Unutmayın kampta tek başınasınız ve sürekli uyanık olmanız gerekiyor.

-Herkesle Samimi Olmayın

Kamp yaptığınız yerde tanıştığınız kişilerle hemen samimiyet kurmaya dikkat edin. Kendisini henüz tanımıyor ve ne niyetle size yaklaştığını bilmiyorsunuz. Uzaktan gözlemleyin. Memleketçilik yapmayın. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: