Saros Körfezinde Kamp Yapmak

Başlığı okuduğunda denizdeki o tuzlu suyun kokusunu hisseden var mı?
Başlığı atarken bunu hissederek giriş yaptım.

Saros Körfezinde Kamp Alanları


En sevdiğim mavinin içerisinde yaşamak isteğimi bugün de gideriyorum. İstanbul’dan yaklaşık 275 KM. yani 3.30 saat uzaklıkta bulunan Edirne‘nin Enez ilçesinde Karaincirli köyü içerisinde yer alan Dama Kamp alanına yolculuğumuz başladı.

Edirne’ye girişinizden sonra karşınıza Keşan-Enez-Yunanistan gibi tabelaların olduğu bir dört yol gelecek. Burası alışverişinizi yapabilmeniz için son durağınız olabilir. Yolun hemen karşısında bulunan alışveriş merkezinde Migros’tan alışverişinizi yapabilirsiniz. Dama kamp alanı içerisinde alkol, yiyecek, içecek ekmek gibi ürünleri bulabilirsiniz ama diğer ihtiyaçlarınız için burayı kullanabilirsiniz.

Enez tabelasını takip ederek Dama kamp alanına ulaşacaksınızdır. Dama Kamp alanı işletmecisi tanıştığıma çok da mutlu olduğum Çetin Abi ve eşi tarafından kısa süre önce devralınmış. Gördükleri hazineye sahip çıkmak için geceli gündüzlü çalışıyorlar. Alan Karaincirli plajına yaklaşık 50-100 mt. uzaklığında bulunuyor. Alan içerisinde duş, tuvalet, elektrik, otopark gibi hizmetleri karşılayabileceğiniz olanakları sunuyor. İşletmecisi tarafından tamamen güler yüz ve yardımseverlik göreceksinizdir. Şaşırmayın 🙂 Kuramadığınız çadırlarınız, kısa bir mesafeden alacağınız arkadaşlarınız için bile yardımcı olabiliyorlar.

Alanda Jandarma tarafından yasaklandığı için ateş yakılmasına izin verilmiyor. Girişler kişi başı 15 TL olup. Çadır kiralama gibi imkanları sunuyor. Çadır kiralamak isterseniz yatağı da içerisinde olan çadırları kişi başı 25 TL’ye kiralayabiliyorsunuz. Tamamen müşteri memnuniyeti için hizmet edilen tesiste enfes yemeklerden ve kahvaltıdan da ücreti mukabilinde faydalanabilirsiniz.

Ek olarak Dama Kamp alanı tesisi sahibi Çetin Abi ve Eşi grup halinde gelmek isteyenler için de tur imkanı sağlayabiliyor.

Tesisten 50-100 Mt. kadar mesafede bulunan plajın girişinde bölgedeki sitelere ait tuvalet ve duş alanını temiz tutmak şartıyla kullanabilirsiniz. Sıcacık havada çok soğuk akan su da duş almak sizi rahatlatacaktır.


Plaja girdiniz. Sağınıza solunuza baktınız. İnanamadınız. Gözlerinizi kamaştırdınız. Ama gerçek. Uzunca sapsarı kumlara ve masmavi denize sahip bir yere geldiniz.

Gerek denizin temizliği gerekse de plajın mükemmelliği gördükten sonra Saros körfezinde kamp yaptığınız için çok mutlu olacaksınız.


Plajın üst bölümünde site sakinlere ait küçük üstü kapalı gölgelikleri göreceksiniz. Zarar vermeden kullanımınızda hiçbir site sakini size hesap sormayacaktır. Sahibi geldiğinde kalkıp yerinizi değiştirebilirsiniz.

Yine plajın uç tarafında site sakinlerinin yaptığı voleybol alanı mevcut. Burada bizim gibi voleybol oynayarak vakit geçirebilirsiniz.Denizde dönem dönem çok fazla yengeç bulunabiliyor. Buna dikkat etmenizi öneriyorum.


Not: Ücretler 2018 sezonuna aittir. Güncelleme yapılmış olabilir.

Farklı sorularınız için iletişime geçebilirsiniz.
Erikli yaylasında kamp yaptınız mı? Bilgi sahibi olmak için buraya tıklayabilirsiniz.


3 Comments

Bir Cevap Yazın