Saros Körfezinde Kamp Yapmak

DAMA KAMP ALANI

Mevsiminde gittiğim ender kamplardan biri… Yine bir sosyal medya organizasyonu ve toplu tatil planımız… Bu kez hedefimiz kamp atmak keyfinden ziyade tatil yapabilmekti.

İstanbul’dan yaklaşık 300 Km. uzaklıkta olan bu bölgeye ulaşımımız toplu gittiğimiz için otobüsle oldu.

Enez’in içerisinde girmeden hemen önce Edirne-Enez yol ayrımında bulunan büyük marketlerden (Migros) alışverişimizi yaparak bölgeye gittik.

Kendimizi Yunan adalarının karşısına, vatanımızın taşının gerçekten de altın olduğu bir noktaya attık… Burası Edirne Enez Karaincirli köyünde bulunan Dama Kamp Alanı

Plajın Copacabana‘dan hiçbir farkı yok! Altın kum… Denizi yer yer soğuk ama genellikle sıcak… Kamp alanından plaj yaklaşık 200 mt. Uzaklıkta.

Alanın yakınında bölgedeki site sakinlerinin bakımını üstlendiği belediye tarafından yapıldığını düşündüğüm duş ve tuvalet alanı mevcut. Akan su tamamen buz gibi akıyor arkadaşlar böyle bir soğuğu bir kez Erzincan’da görmüştüm hissetmiştim… Şimdi de Edirne’de yaşıyorum…

Alanın tuvalet,mutfak,elektrik, ışıklandırma, çocuklar için oynayabilecekleri kocaman bir alan mevcut. Aile mekanı olarak düşünebilirsiniz.


Ayrıca mekanın sahibi Çetin Abi size her konuda yardımcı olabilecek enerjiye ve yardımseverliğe sahip…

Alanda kocaman bir restaurant mevcut. Burada yiyecek, içecek ve alkol ihtiyaçlarınızı da karşılayabilirsiniz. Ateş yakmak Jandarma tarafından yasaklandığı için ateş yakımına çok kontrollü şekilde izin verilebilir.

Onun dışında ben kampta kalmam diyenler için de tek odalı evleri mevcut Çetin Abi’nin. Bunlardan da faydalanabilirsiniz.

2018 senesinde kişi başı kendi çadırımızla birlikte yanlış hatırlamıyorsam 15 ya da 20 TL gibi bir ücretle kalmıştık.

Çadırınız yoksa alandaki aile boyu çadırlardan da faydalanabilirsiniz. Böyle bir imkanda sunulmuş.


Kısacası tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabildiğiniz, güzel bir şekilde vakit geçirebileceğiniz her şey Dama Kamp Alanında mevcut. Tavsiyemiz üzerine giderseniz benden Çetin Abi’ye selamlar 🙂

Rotanızı Bursa’da Kamp Yerlerine Çevirirseniz ilgili yazımızı okumanızı dilerim…

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: