Muğla Kurubük’te Kamp Yapmak

749b4839-e044-491f-9d87-f3b9ccf0d1ca_Original

2019 Nisan ayında askerlik vazifemden önce gittiğim yer..

İlkbahar mevsiminin gelişiyle bölgede mavi ve yeşil sizleri karşılıyor. Tertemiz havası, enfes manzarası da buna eşlik ediyor.

Datça ilçesinden yaklaşık 25 KM kadar uzaklıkta olan Kurubük etrafında birçok ünlü koy bulunmaktadır. Bu bölgeler yaz aylarında tıklım tıklım olmasına rağmen Nisan Ayında tüm koyları bomboş bir şekilde görebilir, kamp atabilirsiniz.

Bölgenin yakınlarında bulunan Palamutbükü tarafından alışverişinizi yapabileceğiniz yerler bulunmasına rağmen büyük alışveriş marketleri bulunmuyor. Bu nedenle ben alışverişimi Datça’da süpermarketten yaparak tüm ihtiyaçlarımı giderdim. Sizlere de bunu yapmanızı tavsiye ediyorum.

Bu bölgede tamamen ücretsiz bir şekilde denize sıfır şekilde kampınızı yapabilir, akşamları ise çadırınıza çok yakın bir şekilde göreceğiniz yıldızlarla vaktinizi mükemmel bir şekilde geçirebilirsiniz.

Knidos Antik Kent

Bölgede öyle bir yer var ki hayran kalırsınız. Burası çağının en modern kenti olarak biliniyor. Demokrasinin ilk örnekleri bu kentte yaşanmış.

Antik kente giriş ücretli müzeler müdürlüğüne bağlı. Aman aman bir ücreti yok gitmeden önce güncel fiyatı araştırmanızda fayda var yine de.

Kurubük’ten yaklaşık yarım saatlik bir mesafesi olan Knidos antik kenti Ege ve Akdeniz’in birleştiği noktada Tekir Burnu üzerinde yer alır. Antik kentin tepesinde 1931 senesinde inşaa edilen Deveboynu feneri bulunmaktadır. Antik kente giriş yaptığınızda sol taraftaki kısımdan fenere trekking yapabilirsiniz. Ben yolu kaybetmemek adına tesisat borusunu takip ederek yürüdüm 🙂

Deveboynu Fenerindeki Gizemli Kapı

Evet arkadaşlar Deveboynu fenerinde bir de kapımız var 🙂

Genç bir heykeltraş Nisiros adasındaki sevgilisine kavuşamayınca umutsuz aşkını anlatabilmek adına böyle bir eser yapmak istemiş.

Rotanızı Kırklarelindeki kamp alanlarına Çevirirseniz ilgili yazımızı okumanızı dilerim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: