Hakkımda

Alican KÖSEDAĞ Kimdir?


İsmi Dedesi tarafından Alican olarak tanımlanmış bir dünyalı olarak 13.11.1994 senesinin gece saat 04.00 sularında çirkin mi çirkin kara mı kara olarak dünyaya gelmişim.
Naçizane hayatın böyle olduğunu bileydim, muhtemelen gelmek istemezdim.

İstanbul’un Gaziosmanpaşa ilçesinde doğup büyüdüm. Liseyi İnönü Endüstri Meslek Lisesinde Metal Bölümü Isıl İşlem alanında bitirerek; Ege Üniversitesi Aliağa Meslek Yüksekokulu‘nda 2 senelik Makina bölümünü okudum.


Özel bir bilişim firmasında ise Proje Uzmanı olarak çalışmaktayım.

Yazmayı, okumayı en çok da araştırarak yeni şeyler öğrenmeyi seviyorum. Bilgimin olduğu her konuda yorum yapmayı severim. Bilgim yoksa da öğrenmek isterim.

Genel olarak Akrep burcunun da vermiş olduğu müşkülpesent ruh haline sahibim. İsteyerek yapmadığım her işte İkizler Burcu karakterine bürünebiliyorum.

2016 senesinde başladığım yurt dışı seyahatlerimde sürekli yeni yerler görmeyi istiyor ve ümit ediyorum fakat ülkemizdeki dövizin yüksekliğinden mütevellit planlama yapamıyorum. Bunun yerine ise kamp organizasyonları yaparak insanlara yeşili ve doğayı sevdirmeye çalışarak bende temiz havalardan faydalanıyor ve güzel ülkemizin doğa harikalarını görme fırsatı yakalıyorum.

Neden Blog Yazıyorum?

Tüm bunların dışında 14 yaşından beri uğraştığım amatör Web Tasarım işinde, son 5 yıldır da seve seve yazdığım cümlelerimi tekrar bir araya toplayarak faydalı içerikler ile siz sevgili okurlarımı bilgilendirmek istiyorum. Bunların içerisinde bilgisayar ve sosyal medyadan tutun da okuduğum kitaplar hakkında inceleme ve yorumlarımı paylaşıyorum.

Yazarak paylaşmaktan en çok mutlu olduğum alanım ise gezi yazılarım. Gerek Yurt içi gerekse de yurt dışı seyahatlerim hakkında bilgiler veriyor ve dipçeler belirtiyorum.

Tüm yazılarımı okumak istiyorsanız kişisel blog sayfamı ziyaret edebilirsiniz.

Bu kadar uzatmana ne gerek vardı diye düşünen biri olacak muhtemelen. Yazarken ben de sıkıldım ama bu işler böyle maalesef.

Teşekkürler.