Erikli Yaylası’nda Kamp Yapmak

yalova

Doğanın tam içinden, Yalova’nın Çınarcık ilçesinde Teşvikiye köyümüm 6 KM kadar yukarısında; öncelerinde Teşvikiye köyünün yaylacılarının kaldığı bir alan. Alanında çevresinde Dipsiz göller ve farklı bölgelerde 2 adet şelale bulunuyor. Çifte şelale alanı geniş olduğu için sıcak havalarda serinleyebiliyor, yüzebiliyoruz 🙂


İstanbul’dan ortalama 130 KM. diyebiliriz. Teşvikiye köyünden sonra kamp alanına kadar yaklaşık 6 KM kadar virajlı tipik Karadeniz yolundan gidiyorsunuz. Yolun dar ve çift yön olması tehlikeli bu yüzden bu bölgede dikkatli olmamız gerekiyor.

Bölgede 2018 senesinin Haziran ayında 2 adet işletme mevcuttu şimdi ne durumdadır bilmiyorum. Kişi başı ücret 2018 senesinde bir işletmede 15 diğerinde ise 10 TL idi. Biz platformlu olan işletmeyi tercih ettik.

Alanın platformlu olması çadırımızı yerden biraz daha yukarıya kurmamız hem daha güvenilir hem de görünüş olarak daha farklı.

Kamp alanının genişliği grup organizasyonları için de epey uygun. Biz sosyal medyada kurduğumuz GezenTavuk isimli grubumuzla gittik ve toplu organizasyonlar ile epey eğlendik.

Alanın özelliklerinden biri de telefonların hiçbir şekilde çekmemesi. Operatör farketmeksizin bu bölgede telefon hiçbir şekilde çekmemektedir.

Bu olay benim için çok iyi çünkü telefondan uzakta, tamamen doğayla iç içe olduğumuz bir organizasyon geçirdik.

Alanda ihtiyaçlarını alabileceğiniz bir yer mevcut burada hem öğün yemeklerinizi yiyebilirsiniz hem de içerisindeki mini marketten ihtiyaçlarınız karşılayabilirsiniz. Ancak alanda alkol satışı bulunmuyor ve aradığınız her şeyi de buradan karşılayamayabilirsiniz. Bu nedenle Teşvikiye köyünden sonra virajlı 6 KM’lik yola girmeden önce ihtiyaçlarınızı karşılamanızı tavsiye ediyorum.

Alanın trekking yolunda bulundan çifte şelale bölgesinde serinleyebilirsiniz. Bu nedenle yanınıza mayo, bikinilerinizi almayı unutmayın. Kayalık bölgesinden uzak duruyoruz çünkü suyun tazyikli ve üstten gelmesine karşın güç gösterisi yapmamızın bir manası yok. Yapan arkadaşlarımız oldu sonuçlarında kendilerini yaraladılar 🙂

Yalova Teşvikiye Erikli Yaylası kamp alanı kesinlikle tavsiye ettiğim bölgelerden biridir 🙂

İstanbul’da Kamp Alanları en yakın bölgelerden biri Ballıkayalar Kamp Alanıdır. Yazımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: