Backlink Nedir Backlink’i Hangi Sitelerden Almalıyım

backlink nedir

Backlink Nedir ? 

Merhaba arkadaşlar bu yazımda size backlink terimini anlatacağım . Eminim ki bu kelimeyi duyanınız vardır. Seo ile uğraşan veya merak saran arkadaşların daha çok haşır neşir olduğu backlink nedir ? Ne işe yarar ? Nerelerde kullanılır ? ve benzeri sorulara cevap vereceğim. 

Backlink’in Türkçe karşılığını bulmak istersek karşımıza Bir siteden diğer siteye olan link çıkışı gibi bir tanım karşımıza çıkar. Peki neden bir siteden diğer siteye link çıkışına gerek duyarız ? Çünkü başarılı , alanında uzmanlaşmış ve çok hit alan sitelerden alacağımız backlink bize yarar sağlayacaktır. Bunun nedeni backlink bir tavsiye gibidir. İyi bir site sizin gelişmekte olan sitenizi tavsiye ediyor ve siteniz bu tavsiye yardımıyla gelişiyor. Geliştikçe hitiniz artacaktır bunun yanında siteniz aramalarda daha üst sıralarda çıkacak belki pagerank değeriniz yükselecektir. 

Backlink’i Hangi Sitelerden Almalıyım ? 

Backlink alırken dikkat etmemiz gereken bir diğer unsur ise doğru sitelerden backlink almaktır. Bizim sitemizin alanına yönelik backlink almamız daha doğru olur bunun yanında bizim sitemizin alanına uygun olmadığı halde gerek hit gerek arama sonuçlarında üst sırada çıkması açısından bizim sitemizden kat kat iyi bir siteden alınan backlink de bizim sitemize yarar sağlayabilir. 

Sonuç olarak eğer sitenize gerçekten özen gösteriyorsanız backlink almak sizin için oldukça yararlı olacaktır ancak sitenize yeterli özeni gösteremeyeceğinizi düşünüyorsanız backlink alarak masrafa girmeden önce özgün içerik girerek ve devamlı sitenizle ilgilenerek sitenizi belli bir aşamaya getirdikten sonra backlink almanız sizin için daha yararlı olacaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: